Plisy

Żaluzje plisowane (Plisy)   to najnowsza odmiana osłon okiennych.

Plisy to alternatywne przesłony o wszechstronnych możliwościach, które w prosty sposób pozwalają na uzyskanie nieszablonowej estetyki i głębi w każdym pomieszczeniu.

Mają zastosowanie tam gdzie inne typy osłon okiennych nie zawsze zdają egzamin. Dzięki plisom okno o nietypowych kształtach (owalne, trapezowe, trójkątne), można stylowo i efektownie przesłonić, bowiem mogą być one zawieszone w pionie, poziomie i ukośnie. Ich zaletą jest również to, że mogą być zsuwane zarówno od dołu, jak i od góry (powstaje wtedy tzw. “zazdroska”). Można też zastosować w jednym oknie dwie plisy (wariant z dwoma tkaninami), różniące się np. barwą, wzorem i funkcją tkaniny, które nocą zaciemnią wnętrze, a w ciągu dnia będą interesującą dekoracją.
Plisy wykonane są z plisowanego, cienkiego materiału poliestrowego, który układa się w równe fałdy. Od strony szyby plisa może być pokryta powłoką thermostop, która zmniejsza ilość przenikania ciepła do pomieszczenia nawet o 50 %. Wybierając podwójną plisę tzw. „duetkę” otrzymujemy dobrą izolację termiczną, która przełoży się pozytywnie na bilans energetyczny.

Działamy na terenie Warszawy i okolic – plisy Ursynów, plisy Żoliborz, Bielany, Bemowo, plisy Mokotów..